16.10.2008r. – DZIEŃ PAPIESKI. W tym dniu odbyło się wspólne z wiernymi, wieczorne czuwanie urozmaicone śpiewami naszej drużyny.

18.12.2008r. – Kościół św. Katarzyny w Zamościu. Udział w hufcowych uroczystościach przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju środowiskom harcerskim podczas mszy św. celebrowanej przez ks. Biskupa Mariusza Leszczyńskiego.

21.12.2008r. – Uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju w naszej parafii na mszy św. o godz. 12.00.

04.01.2009r.Harcerskie kolędowanie podczas mszy św. o godz. 10.00 i 12.00 w naszym kościele.

22.09.2009r.DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ – wspólna msza św. ze śpiewającą  młodzieżą z Parafii św. Michała w Zamościu i Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu.

20.03.2009r. – Harcerki kolejny już raz przygotowały i poprowadziły Drogę Krzyżową dla młodzieży i dorosłych.

27.04.2009r.Oprawa muzyczna mszy św. w Zamojskiej Katedrze pod przewodnictwem ks. biskupa Wacława Depo. Msza zorganizowana była dla zamojskiej młodzieży biorącej udział w Marszu „Wolni od przemocy” pod hasłem „Kocham Cię życie”. Organizatorem marszu było Gimnazjum Nr 2 im. Jana Zamoyskiego XVI Ordynata w Zamościu.

13.06.2009r. – Ostatnia msza św. obsłużona przez naszą drużynę. Od początku powstania  gromady zuchowej a potem drużyny harcerskiej, zuchy i harcerki systematycznie przygotowywały oprawę muzyczną, liturgię  i modlitwy wiernych na msze św. dla dzieci o godz. 12:00,  w każdą trzecią niedzielę miesiąca. Tak było co miesiąc od ponad 10 lat. Muzycznie pomagał nam w tym przez cały czas pan Marek, nasz organista. Od samego początku do końca wytrwały i niestrudzenie pracowały: Ewelina, Agata, Ewa i Angelika. Nieco wcześniej po drodze zgubiła się nam Natalia, która była najstarszym członkiem naszej drużyny. W okresie tym przyłączało się do nas  wiele osób, jednak nie wszystkie podołały tej pracy i wytrwały do końca.

czwartek,
16 sierpnia 2018